fbpx

Blog

Solidworks 2020 Yenilikleri Neler Biliyor musunuz?

Solidworks 2020 yenilikleri, kullanıcıların beklentileri doğrultusunda muhteşem yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Solidworks 2019 ile beklentileri zirveye taşıyan SOLIDWORKS ekibi bu sene de kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı.

Büyük Montajların Teknik Resimleri SOLIDWORKS 2020’de Artık Daha Hızlı

Solidoworks 2020 yenilikleri içerisinde yeni gelen “Detaylandırma Modu” ile birlikte teknik resim oluştururken detaylandırma yaratma ve düzenleme yetisini kaybetmeden büyük montajlar hızlı bir şekilde açılabiliyor. Ek olarak da “Grafik Hızlandırma” özelliğiyle de teknik resim sırasında görüntüyü taşırken ya da yaklaşıp uzaklaştırma yaparken yaşanılan görüntü bozulmaları ile de artık karşılaşılmayacak. Bu sayede de çoklu sayfalarda, çoklu konfigürasyonlarda ve karmaşık montajlarda teknik resimler daha da hızlı tamamlanıyor.

SOLIDWORKS 2020’de Daha Hızlı Montaj Tasarımı

“Zarf Yayıncısı” ile üst montaj içerisindeki parçalar artık alt montajda “Zarf” olarak görüntülenebiliyor. “Büyük Montaj Gözden Geçirme” özelliğine yeni eklenen özellikler aracılığıyla artık bu modda çalışırken komponentlerin referans geometrilerine montaj ilişkisi atanabiliyor. Ayrıca pek çok çoğaltma özelliği de artık mümkün. Geçen senelerde “Defature” komutu bu sene de daha da geliştirildi. Siluet komutu ile birlikte yeni konfigürasyonlar Solidworks 2020 yenilikleri arasında artık mümkün oldu. Bu sayede de montaj süreci daha hızlı ve görseldeki karmaşıklık da azalmış oldu.

SOLIDWORKS 2020’DE Esnek Bileşenler

Solidworks 2020 yenilikleri arasında “Parçayı Esnek Yap” özelliğiyle aynı parçayı, aynı montaj içerisinde farklı şartlar altında görüntüleme sağlandı. Örnek vermemiz gerekirse; bir yayı montaj içerisinde basılmış ve gerilmiş olarak görüntüleyebiliyoruz. Bu sayede montaj tasarımları malzeme listesinin doğruluğunu bozmadan daha hızlı geliştirilebiliniyor.

SOLIDWORKS 2020’de Daha Hızlı Çizim

“Siluet Girdiler” ile paralel düzlemlere seçili bileşenin dış hattını yansıtarak çoklu çizim girdileri oluşturulabiliyor. “Büküm Süreklilik İlişkisi” ile birlikte kusursuz geçişi sağlama ile çizim eğrileri arasında G3 eğrisi elde ediliyor. Bu özellik ile güçlü çizimler daha hızlı oluşturulabiliyor.

SOLIDWORKS VISUALIZE İçerisindeki Gelişmeler

Solidworks 2020 Yenilikleri kapsamında, oluşturulan Solidworks Visualize çıktılarını çok kolayca AR/VR ortamına dönüştürebiliyoruz. Geliştirilmiş PDM Entegrasyonuyla projeler SOLIDWORKS PDM içerisinde daha da kolay yönetilebiliyor.

Simulasyonda Daha Hızlı Hesaplamalar ve Gelişmiş Doğruluk

Aynı simülasyon etüdü içerisinde doğrusal ve dairesel elementler birleştirilerek analizin doğruluğu ve hızı arttırılabiliyor. “Pin ve Bolt” bağlantısına da deforme yüzler eklenebiliyor. Kiriş modellerde termal test yapıldıktan sonra oluşan gerilmeleri, gerilim analizi yapmak için kullanabiliyoruz.

Solidworks 2020’de Yeni Markalama Özellikleri

Tasarımlar arasında da iyi bir iletişimin kurulması başarılı bir tasarım sürecinin önemli bir parçası. SOLIDWORKS 2019, doğrudan parçalara ve montajlara işaretlemeler eklenmesini sağlayarak tasarım fikirlerini diğer tasarımcı kişilere iletmenin muhteşem bir yolunu sunmuştu. Solidworks 2020’de artık yeni notlar ve yorumlar oluşturmak için çizimlere işaretlemeler eklenebiliyor.

SOLIDWORKS KURSU için bizi arayabilirsiniz: 444 3 111

Ya da https://www.ucuncubinyil.com/egitim/solidworks-kursu/ sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.

ucuncubinyil
Solidworks 2020 yenilikleri, kullanıcıların beklentileri doğrultusunda muhteşem yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Solidworks 2019 ile beklentileri zirveye taşıyan SOLIDWORKS ekibi bu sene de kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı. Büyük Montajların Teknik Resimleri SOLIDWORKS ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status