fbpx

Blog

En İyi Yazılım Kursu İstanbul – Yazılım Uzmanlığı

En iyi yazılım uzmanlığı kursu Üçüncü Binyıl Akademi’ye hoşgeldiniz. Yazılım Uzmanı olmak isteyenler için bir yol haritası hazırladık. Yazılım geliştirmek ve yazılım uzmanı olmak isteyen kişiler nereden başlangıç yapmalı, nasıl ilerlemeli?

Yazılım Uzmanı kimdir?

Neden Yazılım Uzmanına ihtiyaç var?

Yazılım Uzmanı olmak için hangi yeteneklerimizin olması gerek?

Yazılım Uzmanı olmak zor bir iş mi?

Yazılım Uzmanı olmak için üniversite mezunu olmak şart mı?

Yazılım Uzmanı olmak için nereden başlanmalı?

Yazılım Uzmanı kimdir?

Yazılım Uzmanı, çalıştığı kurumun doğan ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmalarını üstlenen, yazılım programları geliştiren kişidir. Bilişim sektöründeki teknolojik ihtiyaçlara göre projeler üretmekle sorumludur.

Her meslekte olduğu gibi bu mesleğe de gönül vermek aslında birinci şarttır diyebiliriz. Birçok ülkede iş bulma olanağını sunan bu meslek birçok unvanları da kendi içerisinde barındırır; Yazılım Mühendisi, Yazılım Geliştirici, Programcı, Geliştirici… Unvan değişse de temelinde bir programlama dilinde ileri seviye uzman bilgisine sahip olmak ve karşılaşılan bir problemi kurulan algoritmalarla zaman ve yer karmaşıklığını da hesaba katarak çözebilen ve işleri kolaylaştıran programlar ortaya çıkaran kişidir.

Tabii bu kişi öncelikle sabırlı ve yılmayan bir karaktere sahiptir. Yazılım içerisindeki hataları teker teker sabırla ayıklar ve bir sorun ile karşılaştığında da pes etmeden çözümü arayan ve bulan kişi diyebiliriz. Hazırcı bir karakteri olan kişilerden yazılımcı olmaz. Para verip satın alalım tarzında olan kişiler bu mesleğe kendilerini adayamazlar çünkü mesleğin doğası sabır ve emekten işler. Yazılım Uzmanı, sürekli okuyan, araştıran ve kendisini geliştirmeyi seven bir kişiliktir. Çünkü programlama dilleri de zamanla gelişir, değişikliğe uğrar ve birçok teknolojik yeni özellikler kazanır. Buna örnek vermemiz gerekirse; C#, PHP gibi yazılım dilleri ortalama iki üç yılda değişime uğrar ve bazen de kodlar tamamen değişebilir. Tabii bir programlama dilini öğrenmek için algoritma nasıl kurulurun mantığını çözmek gerekir ve bol bol örnek çalışıp, farklı kodların da yaklaşımlarını incelemek gerekir. Algoritma kurma yeteneği burada çok büyük bir öneme sahiptir. Genelde matematik zekası iyi olanlardan çok iyi yazılımcılar çıkar.

“Bu ülkedeki herkes bilgisayar programlamayı öğrenmeli. Çünkü bu size nasıl düşüneceğinizi öğretir.” Steve Jobs

Yazılım Uzmanı olmak için üniversite eğitimi şart değildir. Üçüncü Binyıl Akademi’de Yazılım Uzmanlığı eğitimi alarak özel kurum ve kamu kuruluşlarında çok rahat iş bulabilir, kariyerinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Neden Yazılım Uzmanına ihtiyaç var?

İş hayatında artık dijitalleşmeyle birlikte de şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda Yazılım Uzmanı pozisyonu olmazsa olmazlardan olmuştur. Şirketler, kurumlar, kuruluşlar yazılım geliştiricilere şu alanlarda bir hayli ihtiyaç duymaktadırlar;

Verimlilik: Bir işi yazılım teknolojisinden yararlanarak zamandan tasarruf edilir ve karlılık arttırılır

Hatasız İş Üretme: Uçak yazılımlarının ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunun altını çizelim. İnsanların hata yapabileceği hesaplama veya karışık işlemleri sorunsuz yerine getirmek bir yazılım ile oldukça kolay ve hızlıdır.

Zaman Tasarrufu: Bir günde 24 saatin bile yetmediğini düşünürsek yazılımların kazandırdığı hız hayatımızı kolaylaştırmak üzere vazgeçilmez olmuştur.

Yazılım Uzmanı olmak için hangi yeteneklerimizin olması gerek?

Öğrenme alışkanlığı: Düzenli bir şekilde öğrenme alışkanlığı teknoloji – yazılım sektörünün olması gereken en önemli karakteristik özelliktir.

Yabancı Dil, Özellikle İngilizce: Yazılım geliştirme süreçlerinde yabancı dillerin özellikle de İngilizce biliyor olmak ayrı bir önem arz etmektedir.  Dokümanların İngilizce olması ve farklı ülkelerde ikamet eden yazılımcılarla birlikte çalışabilmek için İngilizce’yi iyi kullanmak geliştiriciler için kritik bir nokta.

Mantık ve Matematik Zekası: Bilgisayar programları, kodlama denilen metin dosyalar üzerindeki tanımlamalardan oluşmaktadır. Bu kodlamalar bilgisayara ne yapması gerektiğini, hangi durumlarda nasıl karar verip işlem yapacağını anlatır. Algoritma olarak adlandırılan bir problemi çözmek için de açık bir talimat dizisi kodlamalarla ifade edilir. Hesaplamalar, raporlar ve analizler oluşturmak ve başarılı sonuçlara ulaşmak için yazılım uzmanının rakamlarla arasının iyi olması gerekmektedir.

Yazılım Uzmanı olmak zor bir iş mi?

En iyi yazılım kursu Üçüncü Binyıl Akademi olarak “Yazılım geliştirmek zordur.” gibi ifadelerin gözünüzü korkutmasına asla izin vermeyin demek istiyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz yeteneklere ve alışkanlıklara sahip olmanız ya da bu alışkanlıkları kazanmanız ve düzenli çalışmanız sizin yazılım uzmanı olmanızı sağlar. Yazılım Mühendisi veya üniversite mezunu olmak bu iş için gerekli değildir. Sadece sabırlı ve çalışkan olun. Yaptığınız işi sevin!

Yazılım Uzmanı olmak için neleri bilmek gerekir?

Yazılım uzmanı denildiğinde ilk akla gelen konu tabii ki programlama dilleridir. Ancak başarılı bir yazılım uzmanı olmak için bundan daha da fazlasını bilmek gereklidir.

Popüler programlama dilleri: PHP, Java, Perl, Python, C#, C++, Ruby

Yazılım geliştiriciler hatasız ve zamanında proje teslimi yapabilmek için bir takım metodlar geliştirdiler. Bu metodlar da zamanla yerine bir başka yeni bir metadlojiye bırakmıştır.

Bunlardan bazıları: Waterfall, Agile Development, XP-Extreme Programming, Scrum

Yazılım Uzmanı olmak için nereden başlanmalı?

13 yıldır kaliteli eğitimlerin öncü adresi olmaya devam eden Üçüncü Binyıl Akademi’de Yazılım Uzmanlığı Eğitimi alarak Türkiye’nin en çok aranan elit yazılım uzmanları seviyesine geleceksiniz. En iyi yazılım kursu İstanbul Üçüncü Binyıl Akademi’nin hem Mecidiyeköy’de hem de Kadıköy’de şubeleri bulunmaktadır.

Yazılım Uzmanlığı Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın: Yazılım Uzmanlığı Eğitim İçeriği

Detaylı bilgi almak için 444 3 111 numarasından bize ulaşabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.

ucuncubinyil
En iyi yazılım uzmanlığı kursu Üçüncü Binyıl Akademi'ye hoşgeldiniz. Yazılım Uzmanı olmak isteyenler için bir yol haritası hazırladık. Yazılım geliştirmek ve yazılım uzmanı olmak isteyen kişiler nereden başlangıç yapmalı, ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status