fbpx

Blog

En İyi Python Kursu İstanbul

Üçüncü Binyıl Eğitim Akademisi 13 yıldır Türkiye’de İstanbul’da en iyi Python kursu denince akla gelen en güvenilir ve köklü kurumdur.

Python 1990’lı yılların başlarında Guido Van Rossum tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. İsmini Rossom’un çok sevmiş olduğu MonthyPython olarak adlandırılan komedi grubundan almaktadır. Python nesne yönelimli, yorumsal, modiler ve etkileşimli, yüksek seviye bir yazılım dilidir. Yüksek seviye oluşundan ve yapılmak istenilen işlerin hızlı bir şekilde daha az kod satırıyla yapılabiliyor olması öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır.

Python’ın desteklediği platformlar da oldukça fazladır. Bu platformlar Unix, Linux, Mac, Windows, Amiga ve Symbian gibi işletim sistemleridir. İstanbul’da en kaliteli Python eğitimini veren Üçüncü Binyıl Akademi’den mezun olduktan sonra şu alanlarda kariyerinize devam edebilirsiniz;

-Web Uygulamaları Geliştirme

-Yapay Zeka

– Nesnelerin İnterneti

-Görselleştirme Uygulamaları

-Masaüstü Uygulamaları Geliştirmeleri

Teknolojide öne çıkan bazı önemli şirketlerin Python tercih etmesi dilin popülerliğini arttırmıştır. Wikipedia, Yahoo, CERN, NASA, Google, Reddit, YouTube, BitTorrent Python dilini kullanan şirketlerdir.

2014 yılı Haziran ayında yapılan bir araştırmaya göre Amerika’da bilgisayar bili bölümlerinde öğrencilere başlangıç olarak Python dili, Java’ya göre daha çok tercih edilir hale gelmiş. İlk 10 üniversite içerisinde %80’i, 39 üniversite içerisinde 27’si (%69) Python’u programlamaya giriş dili olarak belirlemişler. Python StackOverflow’da en büyük 5. topluluğa sahip iken, GitHub’da en çok kullanılan 4. programlama dilidir. Meetup.com topluluğu olarak en büyük üçüncü kitleye sahip programlama dilidir.

Python ile birçok geliştirmeler yapan Google’ın desteği de popülariteyi arttırmıştır. Wikipedia, Yahoo, CERN, NASA Python dilini kullanarak geliştirmeler yapmışlardır. Sosyal medya ağı sitesi Reddit tamamen Python diliyle yazılmıştır.

Python eğitim kapsamında Python programlama dilinin tüm ayrıntılı özellikleri, bu amaca uygun Workstation bilgisayarlarla güncel müfredat dâhilinde 8 kişilik rahat bir sınıf ortamında sunulmaktadır.

Python eğitimi, 72 saat ile en uzun kurs süresidir.

Üçüncü Binyıl Akademi Python eğitimi incelemek için tıklayın; En iyi Python Kursu İstanbul

Python dilini kullanan bazı şirketler:
Google
NASA
CERN
Youtube
Pardus
OpenOffice
GIMP
Bittorent
Blender
Scribus
Inkscape

ucuncubinyil
Üçüncü Binyıl Eğitim Akademisi 13 yıldır Türkiye’de İstanbul'da en iyi Python kursu denince akla gelen en güvenilir ve köklü kurumdur. Python 1990’lı yılların başlarında Guido Van Rossum tarafından geliştirilen bir ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status