fbpx

SOLIDWORKS SIMULATION KURSU

SOLIDWORKS SIMULATION KURSU

SOLIDWORKS SIMULATION KURSU

  SOLIDWORKS SIMULATION KURSU HAKKINDA

  Solidworks Simulation Solidworks içinde çalışan FEA programıdır. Solidworks Simulation uzun zamandır sonlu elemanlar analizlerinde sıkça kullanılan bir çözücüdür. Eski adı COSMOS olan Solidworks Simulation 2001 yılından beri Solidworks grubu içine katılmıştır. Solidworks Simulation ile statik, hareket, belverme, frekans, yorulma, dinamik ve non-lineer malzeme analizleri yapılabilir. Solidworks Simulation yazılımı bu gün dünya genelinde BPG Werks, Schubert Paketleme Makinaları ve Frank Muller gibi dünyaca ünlü firmalar tarafında kullanılmaktadır. Solidworks Simulation kolay ara yüzü ve öğrenim çevrimi ile Tasarımcılara ve Mühendislere yüksek oranda olanak sağlamaktadır.

  SOLIDWORKS SIMULATION KURSU KARİYER FIRSATLARI

  Sizler de SOLIDWORKS SIMULATION Kursuna katılarak Solidworks programının bir parçası olan solidworks simulation programı ile harika yaratabilecek ve iş dünyasında adından söz ettirebilecek seviyeye gelebilirsiniz.

  SOLIDWORKS SIMULATION KURSU TAVSİYELERİ

  Üçüncü Binyıl Teknik Eğitim Akademisi 10 yıldır Türkiye’de SOLIDWORKS SIMULATION Eğitimi denince akla gelen en güvenilir ve köklü kurumdur. Sektörün içinden tecrübeli uzman eğitmen kadrosu ve Workstation bilgisayarlarıyla öğrenciler için en iyi eğitim ortamını sunmaktadır.

  SOLIDWORKS SIMULATION EĞİTİMİ

  Türkiye’de en uzun süre ve en kapsamlı Solidworks Simulation eğitimi veren kurum olan üçüncü binyıl teknik eğitim akademisi farkı ile sizler de Solidworks Simulation kursu sonrasında profesyonel olarak programa hakim olabilirsiniz.

  SONLU ELEMANLAR ANALİZ TEMELLERİ

   SEY Nedir? Solidworks simulation hakkında bilgilendirme Sonlu elemanlar hakkında bilgilendirme Serbestlik derecesi

   

  ANALİZ PROSESİ

   Simulasyona giriş Simülasyon ayarları Çoklu çalışma Rapor hazırlama

   

  MESH KONTROLÜ VE SINIR ŞARTLARI

   Mesh İşlemleri Sınır şartları Bölgesel mesh ayarları

  MONTAJLI PARÇALARIN ANALİZİ

   Kontak analizi Genel ve Bölgesel Kontaklar

  BAĞLANTI ELEMANLARI ANALİZİ

   Cıvata, Pim Bağlantıları Rulman, Yay ve Kaynak Bağlantıları

  STATİK YAPISAL ANALİZ

   Geometri Çok parçalı kompleks geometriler ve temas tanımları Yükler ve destekler Uygulama-Doğrusal Yapısal Analiz Çözüm seçenekleri Sonuçlar ve görüntülenmesi Uygulama-2 Boyutlu Yapısal Analiz

  SERBEST TİTREŞİM ANALİZİ

   Serbest Titreşim Analizi prosedürü Öngerilmeli Serbest Titreşim Analizi Uygulama- Serbest Titreşim Analizi

  HARMONİK ANALİZ

   Harmonik analiz mantığı Harmonik analiz aşamaları Zamana bağlı sönümleme Hesabı

  ZAMANA BAĞLI YÜKLEME ANALİZİ

   Response spectrum analizi mantığı Response spectrum uygulama analizi

  ISIL ANALİZLER

   Geometri Isı yükleri Çözüm seçenekleri Sonuçlar ve görüntülenmesi Uygulama-Isı Analizi

  ZAMANA BAĞLI ISIL GERİLME ANALİZLERİ

   Malzemelerin tanımlanması Temas tanımlamaları Isıl yüklerin tanımlanması Sonuçların değerlendirilmesi

  BURKULMA ANALİZİ

   Doğrusal burkulma analizi Non-lineer simetrik burkulma Non-lineer asimetrik burkulma

  DOĞRUSAL OLMAYAN ANALİZLER

   Doğrusal olmayan analizlerin temelleri Doğrusal olmayan analiz aşamaları Temel temas ilişkileri İleri temas ilişkileri Zamana bağlı ileri temas ilişkileri UYgulamalar

  DİNAMİK ANALİZLER

   Dinamik analizlerin temel mantığı Dinamik analiz aşamaları Yükler ve destekler Modal analizlerin irdelenmesi Uygulamalar

  GEÇİCİ YÜKLEME ANALİZLERİ

   Zamana bağlı yapısal analiz mantığı Geçici yükleme analizlerinin aşamaları Zamana bağlı yapısal analizler ile Rigid Dinamik analizlerinin karşılaştırması Uygulamalar

  POSTPROCESSİNG

   Sonuçların görüntülenmesi Sonuçların değerlendirilmesi Sonuçların aktarılması Koordinat sistemleri ve yönlere bağlı sonuçlar Çözüm kombinasyonları Gerilme tekillikleri Hata tahmini Yakınsama Uygulama- İleri Düzey Sonuç Görüntülenmesi

  CAD & PARAMETRELER

   CAD programları ile birlikte çalışabilirlik Çoklu tasarım çalışmaları İleri Düzey Sonuç Görüntülenmesi

  YORULMA ANALİZİ

   Yorulma genel tanımı Sabit büyüklükte yükleme Orantılı yükleme Gerilme tanımları Yorulma verisi Değişken yüklemede yorulma

  EĞİTİMİ ALDIKTAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İLERLİYOR?

  Eğitiminizi aldıktan sonra sizlerle ilgimizi asla kesmiyoruz! Sizlere uzun bir süre teknik bilgi paylaşımı yapmaya devam ediyor sizin gelişiminize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Çünkü bizim amacımız sizlere eğitim verip bağımızı kopartmak değil Türkiye’nin gelişmesine yardımcı olacak iş gücünü oluşturmak.

  İSTANBUL’DA Solidworks Simulation EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

  ÜÇÜNCÜ BİNYIL İstanbul tam merkezinde Mecidiyeköy’de Ulaşımı kolay metro metrobüs otobüs minibüs vs. tüm ulaşım araçları ile kolay ulaşabileceğiniz bir konumda. Gündüz mesai saatleri içerisinde ya da akşam iş çıkışında her hangi bir ulaşım zorluğu yaşamadan kolayca ulaşabileceğiniz bir lokasyona sahiptir. İstanbul’da Solidworks Simulation Kursu almak istiyorsanız hem avrupa yakasından hem anadolu yakasından kolayca ulaşabilir kurs bitiminde kısa sürede öğrendiklerinizi pekiştirmek üzere evinizde olabilirsiniz.

  ÜÇÜNCÜ BİNYIL’DAN Solidworks Simulation EĞİTİMİ ALMAK BANA NE GİBİ ARTILAR GETİRECEK?

  Öncelik eğitmenlerimiz sektörün içerisinden gelmektedir. Yani teoride bu işi çok bilmek bazen birşey ifade etmiyor. Çünkü teoride gösterilen ve programların yapılmasına izin verdiği bazı işlemler gerçek hayatta hiçbir zaman gerçekleşmeyecek şekilde olabiliyor. Biz ÜÇÜNCÜ BİNYIL olarak sizlere SEKTÖRDE uzmanlaşmış eğitmenler tarafından eğitim vermekteyiz. Türkiye ve Dünya’da sektörün isteklerini bilen eğitmenler ile çalışmak kurs sonunda sizlere programı bilen birçok insandan daha fazla artı katacak. Çünkü yadsınamaz bir gerçek olarak program bilmek bazen yetersiz kalmaktadır. Sektörün ihtiyaçlarını bilen eğitmenlerimizin bilgisi ile sizleri sektöre hazır hale getiriyor kurs sonunda sektörde aranan ve tercih edilen uzmanlardan olma fırsatı doğuyor.

  Üçüncü Binyıl Sektörde çok fazla uzman yetiştirdiği için dev firmalar tarafından takip ediliyor ve bir eleman ihtiyacında kaliteli eleman arayışında olan firmalar ÜÇÜNCÜ BİNYIL’da eğitim almış uzmanlar tercih sebebi oluyor.

  Ücretsiz Bilgi Almak için:

  444 3 111

  KURUM TAVSİYESİ

  Solidworks programı ile makine, ürün ve parçaların 3 boyutlu tasarımlarını, montaj simülasyon ve analiz aşamaları dahil olmak üzere hızlı, hatasız ve sonuç odaklı çözümler sunabilecek, aynı zamanda endüstriyel tasarım, kalıpçılık ve imalat sektörlerinde aktif olacaksınız.

  KURS BİLGİLERİ

  • Ders Saati 24
  • Kurs Süresi 1 Ay
  • Başlangıç Seviyesi Sıfır
  • Bitiş Seviyesi Uzmanlık
  • Eğitim Garantisi Var
  • Sertifika Var
  • Kontenjan 8

Yorum yok
 • MECİDİYEKÖY

 • KADIKÖY

Haftasonu Kurs Başlangıç Saatleri
Haftaiçi Kurs Başlangıç Saatleri
Haftasonu Kurs Başlangıç Saatleri
Haftaiçi Kurs Başlangıç Saatleri
DMCA.com Protection Status