fbpx

Blog

CORONA VİRÜSÜ HAKKINDA HER ŞEY

Çin’in Wuhan kentinden tüm Dünya’da yayılan Corona Virüsü’nün sebep olduğu yüksek orandaki panik ve kargaşa halinin geçici olmasını ümit ederek güncel verilerden bahsetmek istiyoruz.

– 1 yılda dünya genelinde trafik kazalarında ölen kişi sayısı: 1.3 milyon ki bu günde 3300 kişi demek oluyor.
– Dünya genelinde her yıl 2 milyon kişi iş kazası sebebiyle hayatını kaybediyor. Ki bu da her gün 5000’den fazla kişi demek oluyor.
– 1 yılda dünya genelinde kanserden ölen kişi sayısı: 9.1 milyon ki bu günde yaklaşık 25 000 kişi demek oluyor.
– Dünya genelinde her yıl 5 milyon grip vakası ortaya çıkıyor ve 650 000 ölümle sonuçlanıyor. Ölüm oranı 0.13
– Dünya genelinde 127 863 Corona virüsü vakası, 4718 ölüm ile sonuçlandı. Ölüm oranı 0.04. Virüsten tamamen kurtulanların sayısı 68310. İyileşme oranı: 0.5

Bu veriler sonucunda da görebiliyoruz ki Corona virüsünün ölüm oranı normal gripin ölüm oranının üçte birinden bile az. Virüs ile karşılaşan bireylerin yarısından fazlası virüsten tamamen kurtulmuş durumda. Tüm bunlara ek olarak virüsün etkileyebildiği çoğunluk, 70-90 yaş üstünde olan ve bünyesi oldukça zayıf olan kişiler. Corona virüsünün bu denli bir panikle izleniyor olmasının temel sebebi; iletişim çağında tüm gerçek ve gerçek dışı haberleri sosyal medya verilerinden elde etmemizdir.

Kişisel temizliğinize önem verdiğiniz, Corona gelmeden önce de türlü hastalıklardan korunmak için zaten yapıyor olmanız gereken rutinleri aksatmadığınız takdirde; süregelen yaşamınızda ve planlarınızda bir düzenleme yapmanızı gerektirecek büyük bir risk bulunmuyor. İçinizi ferah, ellerinizi temiz tutunuz.

Böyle veriler ışığında eğitimlerimizi ertelemeyi düşünmüyoruz . Kurslarımız devam edecektir.

Kuzey TANKER
Çin'in Wuhan kentinden tüm Dünya'da yayılan Corona Virüsü'nün sebep olduğu yüksek orandaki panik ve kargaşa halinin geçici olmasını ümit ederek güncel verilerden bahsetmek istiyoruz. - 1 yılda dünya genelinde trafik ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status