fbpx

Blog

Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’na Türkiye’den Katılmaya Hak Kazanan 6 Öğrenci

Apple, resmi blogu üzerinden WWDC20’nin oturumlarının ne zaman başlayacağını ve konferans programını yayınladı.

Apple’ın her sene düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı bu yıl pandemi dolayısıyla 22-26 Haziran tarihleri arasında online şekilde gerçekleştirilecek. Apple resmi blog sitesi üzerinden WWDC20’nin oturumlarının ne zaman başlayacağını ve konferans programının detaylarını paylaştı. Apple’ın paylaştığı detay bilgilere göre WWDC20, 22 Haziran günü “Special Event Keynote” etkinliği ile başlayacak. Special Event Keynote’un Pazartesi günü Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak. Bu oturumda İos 14’ün haricinde de Apple tarafından ileride yapılacak inovasyon ve yazılım güncellemeleri paylaşılacak.

Special Event Keynote oturumu apple.com, Apple Developer Uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV Uygulaması ve Youtube üzerinden canlı izlenebilecek. Bu oturumun ardından “Platforms State of the Union” oturumu devam edecek.

Apple Geliştirici Ekosistemine Türkiye’den Katılmaya Hak Kazanan 6 Öğrenci

2008 yılından beri Apple geliştiricilere 155 milyardan fazla para ödedi ve geçtiğimiz sene ise yaklaşık 40milyar dolar ödeme gerçekleştirdi. Ülkemizde de yazılıma karşı her geçen gün daha da artan ilgiye karşılık Apple’da destek oluyor ve burslu öğrenciler seçerek WWDC’ye katılma şansı sunuyor. Bu sayede Apple bir taraftan öğrenim hayatına devam eden öğrenci geliştiricilere kendi Swift oyun alanlarını tasarlama fırsatı sağladığı Swift Student Challenge’ı duyurmuştu. Türkiye’den katılmaya hak kazanan 6 kişi belirlendi. Bu kişilerin yaşları 15-20 arasında değişmekte olup, yazdıkları uygulamalarla Swift programlama dilini öğrenmeyi hem etkileşimli hem de eğlenceli bir hale getiriyor. Katılımcılar, Apple mühendis ekibiyle tanışacakları için oldukça heyecanlılar.

Türkiye’den etkinliğe katılma hakkı bulan geliştirici öğrencilerin kimi evrim teorisi hakkında düşünürken, bir diğeri konuşma bozukluğuna çare arıyor ve NLP’ye farklı bir bakış açısına sahip. Bazıları da dünyayı saran Corona Virüsü ile ilgili çalışıyor.

ucuncubinyil
Apple, resmi blogu üzerinden WWDC20'nin oturumlarının ne zaman başlayacağını ve konferans programını yayınladı. Apple’ın her sene düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı bu yıl pandemi dolayısıyla 22-26 Haziran tarihleri arasında online şekilde ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status