fbpx

Blog

3DExperience World 2020 Etkinliğinde Endüstri 4.0

Türkiye’de eğitim sektöründen ilk ve tek olarak Üçüncü Binyıl Akademi, 3DExperience World 2020 etkinliğine katıldı.  Dassault Systemes her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en büyük 3D modelleme yazılım teknolojisi fuarını düzenledi. 3DEXPERIENCE World 2020 adlı etkinlik, 9-12 Şubat 2020 tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Nashville şehrinde gerçekleştirildi.

3DEXPERIENCE World etkinliği yaklaşık 20 yıldır gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda etkinliğin ismi SOLIDWORKS World iken şimdilerde ise firma 3DEXPERIENCE World adını kullanmaya başladı. Etkinlik çerçevesinde, Dassault Systemes ekosistemindeki tüm yeni teknolojiler bu etkinlikte sergileniyor ve 3D modelleme alanında faaliyet gösteren tüm şirketleri, uzmanları ve toplulukları bir araya getiriyor.

Etkinliğin açılışında sahne alan SOLIDWORKS Dassault Systemes CEO’su Gian Paolo Bassi, bu etkinliğin 3D modelleme endüstrisi için çok önemli olacağını belirtirken burada daha iyi bir ekosistem oluşturmak için en son teknolojileri tanıtacaklarından bahsetti.

“Bu toplulukla inşa ettiğimiz uzun mirasa devam ediyoruz. 3DEXPERIENCE World, geçen yılki SOLIDWORKS World gibi, 3D hayranlarının yaratıcı bir şekilde düşünebileceği, ağ kurabileceği ve gelecekteki teknolojik gelişmelerden ilham alabileceği benzersiz bir toplantı” dedi.

SOLIDWORKS Dassault Systemes’in CEO’su Gian Paolo Bassi, 3DEXPERIENCE World 2020’de. 3D teknolojisinin uygulanmasına ve kullanımına ek olarak, katılımcıların sahada daha yaratıcı, verimli ve duyarlı olma becerilerini geliştirebileceklerini ve genişletebileceklerini sözlerine ekledi.

En son 3D teknolojisinin deneyimini yaşamak için etkinliğe katılan tüm sektörlerden yaklaşık 6.000 tasarımcı, mühendis, yaratıcı, girişimci, öğrenci ve iş lideri var. Etkinlik çerçevesinde ders niteliğinde, uygulamalı atölye çalışmaları ve 3D tasarım, veri yönetimi, simülasyon ve üretimdeki en son yenilikler üzerine uzman liderler eşliğinde düzenlenen 350’den fazla teknik oturum düzenlendi.

Etkinlik katılımcıları 3DEXPERIENCE Playground’da 100’den fazla iş ortağının yeni teknolojilerini, araçlarını ve uygulamalarını keşfetme şansına erişti. Ayrıca ziyaretçiler gerçekleştirilen hackathona katıldı ve 3D teknolojisinin eğitim ve diğer alanlar üzerindeki etkisini gözlemlediler.

Endüstri 4.0 denildiğinde insanların aklına sadece fabrikaların geldiğinin altını önemle çizen Suchit Jain, “Bu konudaki algıyı yükseltmek gerekiyor. Bunu açıklamanın en kolay yolu, endüstri 4.0 ve inovasyon 4.0 kavramların nasıl yakın olduğunu açıklamak. Bildiğiniz üzere rönesans, 14. yüzyılda sanat ve kültürün bir araya gelmesi ile doğmuş bir kavram. Dolayısıyla rönesansın endüstrinin ötesinde olduğunu söylemek mümkün. Akıllı fabrikalar tarafında rönesans yenilikçilikle ilgili bir kavram. Ancak 4.0 sadece fabrikalar için olmak zorunda değil. Çünkü kavramsal, olarak siber alanda daha büyük hayaller kurabiliriz. Bu durumda da konsept aşamasında, bize mümkün olan en kısa sürede konseptten ürüne geçmeyi endüstri rönesansı sağlayacak. Ancak bu, gelişen teknolojilerin insan kaynağının önüne geçmesi demek değil. Endüstri rönesansı sadece birkaç kişiyi bağlayan bir kavram değil, kitlelere ulaştığında anlamlı olacak” dedi.

“KOBİ’ler önemli”

Türkiye ekonomisinin yapıtaşı olan KOBİ’ler.

KOBİ’lerin bu ürünleri kullanarak rekabette bir adım ileriye geçeceklerinden bahseden Jain, “KOBİ konusu, ülkelere göre değişiklik gösteren bir kavram. 5 ile 50 arasında çalışana sahip şirketlere SolidWorks ürünlerinin satışını yapıyoruz. Ayrıca tüm kullanıcılarımızın yüzde 70’inin bu şirketler oluşturuyor. Bizim ürünlerimizi kullana şirketlere bu ürünlerin büyümelerinde kritik öneme sahip olduğunu da anlatıyoruz tabii ki. KOBİ müşterilerimiz büyüdüklerinde de bu bizim için bir başarı hikayesine dönüşüyor. Kısaca bizim bir yazılımımız var, doğru fiyat politikasına sahibiz ve bu sayede problemleri çözmeye odaklanıyoruz. Tabii ki platformla birlikte, bu şirketler büyüdükçe daha büyük işletmelere de girmemizin yolunu açıyor” şeklinde görüş belirtti.

 

 

Kaynakça:

https://www.btgunlugu.com/

https://3dexperienceworld.com/

https://epnext.com/

Kuzey TANKER
Türkiye'de eğitim sektöründen ilk ve tek olarak Üçüncü Binyıl Akademi, 3DExperience World 2020 etkinliğine katıldı.  Dassault Systemes her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en büyük 3D modelleme yazılım teknolojisi fuarını düzenledi. ...
Yorum yok

Yorum Ekleyin

Puan Verin*
Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status