Revit Mep (Elektrik) Kursu

Revit Mep (Elektrik) Kursu

revit-mep-elektrical

  REVİT  MEP KURSU

  Kanal ve Boru Boyutlandırma Basınç Hesaplamaları
  ASHRAE fittings kayıpları bilgi bankası içeren tümleşik hesaplayıcılar ile ebat ve basınç kaybı hesaplarını endüstriyel standartlara uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Proje çizimlerinde kanal ve boru hatları ebatlandırmalarında dinamik boyutlandırma metotlarından herhangi birine göre hesap yapılabilir. Kanal ebatlandırmasında sürtünme, hız, statik geri kazanım ve eşdeğer sürtünme metotlarından biri kullanılabilir. Boru çapı hesaplamalarında ise hız ve sürtünme metotlarından biri seçilebilir.

  Kanal ve Boru Modellemesi
  HVAC kanal ve boru sistemleri 3D modelleme fonksiyonu ile oluşturulabilir. İstediğiniz görünümler üzerinde tasarladığınız elemanları tutamaklar yardımıyla çekiştirerek değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. Değişiklikleri hangi görünümde yaparsanız yapın tüm planlarınız, kesit ve görünüşleriniz güncellenecektir.

  HVAC/Elektrik Sistemi Tasarımı
  HVAC sistemini üç boyutlu tasarlıyor ve çalışıyor olmanız sayesinde hava akışı tasarımı, mevcut hava akışı, mekanik zonlama vb. birçok durumu renkli planlar ve yanlarında renk lejant’ları ile görüntüleyebilirsiniz. Güç yüklemeleri, her bir hacimdeki aydınlatma vb. için renklendirilmiş şemaları yaratabilirsiniz.

  Sistem Denetimcisi (Kritik Hat)
  Sisteminizde yüksek basınç kaybı olan alanları kolayca tespit edip, düzenlemeler yaparak ekonomi ve verimliliği artırabilirsiniz. Bağlantı parçaları, şekilleri ve yapılandırmalarını etkileşimli olarak değiştirerek anında güncellenen basınç kaybı değişimleri ve akış özelliklerini izleyebilirsiniz. Revit MEP yazılımı tasarladığınız tüm sistemin, ana hattın ya da branşmanların kritik hat hesaplarını yapar.

  Çakışma Kontrolü
  Çakışma kontrolü sayesinde, tüm yapı modelini tarayıp birbiriyle çakışan yapı elemanlarını listeleyebilirsiniz. Örneğin taşıyıcı kirişler ile kanallar arasında ya da aydınlatma armatürleri ile havalandırma menfezleri arasında çakışma taramaları yaptırılabilir. Böylelikle kirişten geçen tesisat borularıyla karşılaşmazsınız ve proje maliyetini artıracak hataların önüne geçmiş olursunuz.

  Mekanik Tesisat Borulama Sistemi
  Tamamen 3 boyutlu parametrik modelleme sistemini kullanarak tesisat sistemi tasarımınıza göre yatay ve düşey boruları otomatik olarak konumlandırabilirsiniz.

  Eğimli Boru ve Yükseklik Çevrimleri
  Tüm sistemdeki eğimli boruların modeller endüstri standardı kodlar ile ayarlanır. Tasarımınızda boruların ne kadar yükseleceği eğim bilgisi girerek kolayca tanımlanır. Seçilen birçok boru ve bağlantı elemanlarına eğimin dağıtılması ve hesaplanması otomatik olarak gerçekleşir. Manüel olarak boru eğimi hesaplaması ve yükselme miktarının tahmini gerekmez

  Yangın Önleme Sistemi (Sprinkler Sistem)
  Sezgisel “yangın önleme sistemi” aracı sayesinde kolayca tasarım yapabilirsiniz. Bileşenlerin boyutlandırması için parametreler tanımlayabilir ve uygun yangın önleme sistemini yaratabilirsiniz. Sisteme “sprinkler” bileşenlerini yerleştirebilirsiniz ve otomatik olarak borulama sistemi tasarım tanımlamaları yapabilirsiniz. Yangın önleme sisteminizi mekanik, elektrik ve tesisat sistemi tasarımınız ile koordineli olarak kolayca yaratabilirsiniz.

  Elektrik Panosu Dökümleri
  Tasarımınızdan otomatik olarak elektrik panosu dökümleri yaratabilirsiniz. Pano dökümleri aracılığıyla ilgili şalt malzemesi yüklerini dengeleyebilir ya da devreleri değiştirebilirsiniz. Entegre panel devresi editörü aracılığıyla kolayca panel devrelerini düzenleyebilirsiniz. Pano listelerini normal Revit metraj listeleri ile aynı şekilde biçimlendirebilir ve cihazları doğrudan panel listelerinden değiştirebilirsiniz .

  Aydınlatma ve Elektrik Devreleri
  Elektrik devresi üzerindeki dirençleri izleyebilir, devreye eklenmiş cihazları görüntüleyebilir ve devre uzunluklarının doğrulamasını yapabilirsiniz. Kablo tipi, voltaj aralığı, dağıtım sistemleri, aşırı yükler ve dengesiz voltaj durumlarını önlemek için talep katsayı faktörü tanımlayabilirsiniz. Hızlı ve verimli şekilde cihaz boyutlandırması, panolar ve beslemeleri, devre uzunlukları, cihaz sayısı için, kesin hesaplamalar ile tahmini talep yüklerini bulabilirsiniz

  Aydınlatma Hesaplamaları
  Mahallerde otomatik olarak aydınlatma seviyesi hesaplanabilir. Mahallerin yüzeylerinin yansıtma değerleri tanımlanarak, mahalde bulunan aydınlatma armatürlerinin IES “Iluminating Engineering Society” veri bilgileri girilerek belli bir yükseklikteki yüzeyin ne kadar aydınlanacağına yönelik otomatik hesaplamalar yapılabilir.

  Gerilim Düşümü
  Tasarımınıza gerilim düşümü katsayısı uygulayarak önemli mühendislik bilgileri belirlenebilir. Revit MEP yazılımı kullanarak tasarımınızda en iyi elektrik sisteminin geliştirilmesini sağlayabilirsiniz

  Otomatik Kablolama
  Aydınlatma armatürleri için otomatik kablolama elektrik cihazları ile panolar arasında yapılandırılabilir. Çoklu devre seçimi, tasarımın daha hatasız yapılmasını sağlar.

  Sistem Tarayıcı
  Tanımlanmış sistem tipleriniz için model sürekliliğini kolayca kontrol etmenizi sağlar. Sistem tarayıcı ile dengesiz yükleri görüntüleyebilir, sistemle bağlantısı yapılmamış başıboş elemanları bulabilirsiniz. Tüm mekanik ve elektrik sistemlerinizdeki elemanların, sistemle bağlantılı, sistemin taşıdığı yüke göre optimum ölçüde olmasını sağlarsınız. Revit MEP yazılımı makine ve elektrik mühendislerinin tasarladıkları sistemin doğru ve çalışır olduğundan emin olmalarını sağlar.

   

   

   

   

  Revit Mep, Autodesk’in Yapı Bilgi Sistemi (BIM) teknolojisini destekleyen mimari yazılımıdır. Kütlesel tasarım, metraj, detaylandırma ve görselleştirme için güçlü araçlar sunar. Duvar, kapı, pencere, merdiven gibi akıllı mimari modelleme elamanlarıyla çalışır. Parametrik yazılım sistemini esas alır. Bu, bir defa girilen bir verinin tüm proje sürecinde korunması ve istenildiğinde tekrar kullanılabilmesi anlamına gelir.

KURS BİLGİLERİ

 • Ders Saati 30
 • Kurs Süresi 1,5 Ay
 • Başlangıç Seviyesi Sıfır
 • Bitiş Seviyesi Uzmanlık
 • Eğitim Garantisi Var
 • Sertifika Var
 • Kontenjan 8
Haftasonu Kurs Başlangıç Saatleri

24 Mart 2018 Cumartesi Pazar 19.00-22.00

Haftaiçi Kurs Başlangıç Saatleri

-

Reviews

0
0 rating
5 stars
0%
0
4 stars
0%
0
3 stars
0%
0
2 stars
0%
0
1 stars
0%
0